Jura to teren idealny do uprawiania Nordic Walking. Spacer lub marsz z kijami jest doskonałą formą rekreacji uruchamiającą prawie wszystkie mięśnie motoryczne. NW poleca się do uprawiana osobom w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Dzięki odciążeniu stawów jest odpowiedni również dla osób z nadwagą. Pierwsze kroki warto stawiać pod okiem instruktora, który nauczy odpowiedniej techniki marszu
Rozgrzewka
Szlaki Nordic Walking
Wspinaczka z kijami
Jesienny spacer
Zawodniczki na trasie
Tablica ze szlakami NW
Spacery NW po Jurze
trasa spaceru NW
Zimowy Nordic Walking
Szlak na Zielona górę
Zawodnicy podczas eventu sportowego
Zawody Nordic Walking

Nordic Walking został stworzony dla fińskich biegaczy narciarskich jako uzupełnienie rocznego cyklu treningowego. Wymyślony w latach dwudziestych ubiegłego wieku, niedawno ponownie odkryty, szybko zdobywa nowych zwolenników. Maszerujących i spacerujących z kijkami widać wszędzie i w lesie, i w mieście.

Jura jest wymarzonym miejscem do uprawiania tej dyscypliny. Mamy kilka sprawdzonych lokalizacji na marsze i spacery. Przeprośna Górka, Park Lisiniec, Rezerwat Zielona Góra, Rezerwat Sokole Góry, Las Aniołowski, Grzęda Mirowska, Złoty Potok to niektóre, naszym zdaniem najfajniejsze, trasy treningów w okolicach Częstochowy.

Aby zacząć „chodzić” potrzebujemy jedynie wygodnego sportowego stroju dostosowanego do warunków atmosferycznych i sprzętu, którego wybór jest teraz ogromny. Pierwsze kroki warto postawić z instruktorem, który dobierze odpowiednią długość kijków, zademonstruje prawidłową technikę marszu i skoryguje ewentualne błędy. Kije możesz wypożyczyć w naszej wypożyczalni!

rozgrzewka przed marszem

Rozgrzewka

Zawsze przed treningiem czy spacerem NW należy pamiętać o rozgrzewce. Dzięki temu zmniejsza się podatność na kontuzje. Najprostszym schematem zaprawy są ćwiczenia poszczególnych partii ciała np. od góry do dołu: szyja, barki, łokcie i nadgarstki. Dalej biodra, kolana, kostki. Na koniec rozgrzewki kilka ćwiczeń rozciągających i można śmiało ruszać w drogę!

Sprzęt NW

Kije Nordic Walking

Rynek oferuje szeroki wybór kijków NW. Jaki sprzęt wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zachęcamy do odbycia pierwszego treningu pod okiem instruktora i skorzystania z naszej wypożyczalni kijków. Jeżeli bakcyl Nordic Walkingu zostanie połknięty, można zakupić najodpowiedniejszy dla siebie sprzęt i już samodzielnie cieszyć się tą formą aktywności.

przewodnicy Nordic Walking

Przewodnicy

Nasi instruktorzy i przewodnicy Nordic Walking znają wiele szlaków na spacery i treningi wokół Częstochowy. Zależnie od kondycji i stopnia zaawansowania grupy, odpowiednio dobiorą trasę marszu. Jura oferuje pełny przekrój terenu od wypłaszczonych leśnych duktów po pagórkowate ścieżki z licznymi podejściami. Dodatkowym atutem są piękne krajobrazy o każdej porze roku.

Call Now Button