Potyczka paintball’owa jako sposób na udany wieczór kawalerski

Piknik firmowy jest świetnym sposobem na nagrodzenie swoich pracowników za wszelkie trudy, z jakimi dzień w dzień się borykają. Mogą oni odpocząć, pobawić się i zobaczyć „jaśniejszą stronę” swojej pracy – jest to też idealna okazja na zapoznanie się z zespołem, z którym z powodu natłoku obowiązków prezes może zwyczajnie nie mieć styczności. W jaki jednak sposób można zorganizować taki wypad, by był on wart zapamiętania? O tym postaramy się opowiedzieć w tym tekście.

Sceneria pikniku
Pierwszą ważną rzeczą jest odpowiednia sceneria. Jako że jest to piknik, powinien być on organizowany pod gołym niebem. Pozwoli to nie tylko odetchnąć wszystkim osobom przyzwyczajonym do czterech ścian budynków, ale i zapewni odmianę, która jest chyba najważniejszą kwestią takiego wypadu. Niepogoda rzadko kiedy jest większym problemem, warto jednak zadbać o tymczasowe daszki, w szczególności nad strefą cateringową. Jaką scenerię warto brać pod uwagę? Jako że organizujemy od lat pikniki w okolicy Częstochowy, śmiało możemy polecić te tereny. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska jest piękna, w dodatku odznacza się wyjątkowymi krajobrazami, które na pewno oderwą każdego od myślenia o problemach związanych z pracą czy codziennością. Właściwości tych terenów sprawiają również, że pikniki w Jurze mogą być urozmaicone wieloma atrakcjami, o których zaraz opowiemy.

Atrakcje w trakcie pikniku
Jak wiadomo, tego typu wyjazd integracyjny powinno się zorganizować w taki sposób, by jak najbardziej zapadło ono w pamięci wszystkich uczestników. Pierwszą rzeczą, jaka nasuwa się na myśl to jedzenie. Najmodniejsze jedzenie opiera się na grillach i kuchni polowej – oba te rodzaje są bardzo odmienne od typowego jedzenia „na co dzień”, nic więc dziwnego, iż zyskały one na popularności. Poza kuchnią trzeba pomyśleć jeszcze o tym, by zająć czas dzielący jeden posiłek od drugiego. Tutaj opcji jest naprawdę dużo. Część z nich może wykorzystać wyjątkowy teren, jakim jest Jura – mowa tu na przykład o możliwości zorganizowania integracyjnej gry na orientację lub krótkiej wycieczki krajoznawczej. Jeżeli jednak pracownicy nie byliby zainteresowani zwiedzaniem czy tego typu zabawą, można rozstawić dla nich strzelnicę wiatrówkową lub łuczniczą. Z całą pewnością chętnych do przetestowania swoich umiejętności strzeleckich będzie bardzo dużo, wiąże się to jednak ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu oraz instruktora gotowego pomóc uczestnikom wyjazdu. Świetnym pomysłem jest również olimpiada firmowa, w której chętni mogą konkurować między sobą lub w większych grupach. Tutaj opcji jest naprawdę dużo – od przeciągania liny aż po skoki w workach, lub nawet jedna z powyższych zabaw z dodatkową punktacją. Tego typu olimpiada firmowa jest nie tylko dobrym sposobem na spędzenie czasu, ale i idealną okazją do budowania dobrych relacji między pracownikami oraz do polepszenia ich umiejętności współpracy. Na koniec trzeba pamiętać jeszcze o niezwykle ważnym aspekcie, jakim są dzieci. Jeżeli pracownicy mają dzieci – w trakcie organizowania pikniku trzeba koniecznie wziąć je pod uwagę. Najlepszym wyborem dla pociech będzie zdecydowanie trampolina, lecz nie należy zapomnieć również o klasykach takich jak dmuchane zamki czy zjeżdżalnie!

Piknik z występami na żywo
Wszystkie powyższe atrakcje nabiorą zupełnie innego charakteru, gdy będą prowadzone ze specjalnie na tę okazję rozłożonej sceny. Wystarczą odpowiednie materiały, nagłośnienie oraz energiczny konferansjer, by cała impreza stała się znacznie ciekawsza! Jeżeli już rozkłada się scenę, szkoda już nie zainwestować w zespół lub ekipę artystów, którzy umilą czas każdemu uczestnikowi pikniku. W końcu każdy – niezależnie od wieku – lubi występy na żywo. Nie muszą być to wielkie gwiazdy, gdyż najważniejsza jest atmosfera, jaką stworzy taki koncert czy popis umiejętności. W taki występ można także włączyć dzieci – będzie to dla nich dodatkowa atrakcja, która na pewno ucieszy również i rodziców!

Nieważne, czy będzie to wypad nad jezioro, czy mały piknik pod miastem – najważniejsze jest, by pracownicy odpoczęli i by przynajmniej przez chwilę mogli oderwać się od tematu pracy. Jest to też świetny czas dla każdego przedsiębiorcy – w końcu on też będzie choć na chwilę mógł oderwać się myślami od codziennego zarządzania firmą.

Piknik firmowy – najważniejsze elementy
Call Now Button