fundusze europejskie

   

Previous slide
Next slide

Speleologia – eksploracja jaskiń jurajskich

Jaskinie. Dzięki temu że wiele jaskiń na Jurze przystosowanych jest dla ruchy turystycznego, część z nich można się zwiedzić samodzielnie używając jedynie kasku i latarki. Jednak do tych najciekawszych z najlepiej zachowaną szatą naciekową dostać się można jedynie za pomocą sprzętu alpinistycznego i pod fachową opieką speleologa. Taka podróż w głąb ziemi jest wyjątkowym przeżyciem.

Najczęściej zwiedzamy jaskinie przystosowane do ruchu turystycznego – wyposażone w poręcze i elektryczne oświetlenie. Nierzadko również w schody, platformy i tym podobne turystyczne usprawnienia. Wyobraźcie sobie jak to jest eksplorować korytarze, studnie, ciasne przejścia. Aby się dostać do jaskini nie kupujemy biletów w kasie ale zakładamy kombinezony i kaski z czołówkami a zamiast przewodnika prowadzi nas instruktor? W czasie takiej wyprawy obejrzymy niedostępne miejsca znane nielicznym. Nasi instruktorzy zabiorą Was w niezapomnianą podziemną podróż.

Jura to zagłębie jaskiniowe, Wyżyna Krakowsko-Częstochowska obfituje w jaskinie, jest ich tutaj niemalże 2 tysiące. Największe z nich maja powyżej 100 m. długości, jest ich prawie 50 i to właśnie te obiekty proponujemy do zwiedzenia naszym klientom. Każdy z Was zostanie poinstruowany w zakresie użycia sprzętu i będziecie mieli go okazję obsługiwać samodzielnie oczywiście w ciągłej asekuracji.

Przywiązujemy ogromną wagę do poszanowania przyrody – dlatego zwiedzanie jaskiń w rezerwatach odbywa się po uzyskaniu zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w odpowiednich terminach oraz wielkościach grup. Z naszą firmą eksplorujesz w sposób odpowiedzialny i legalny!

Imprezy integracyjne
imprezy firmowe

eksploracja jaskiń jurajskich motywacja 2023 zdjęcie 5

Jaskinie – eksploracja

Wyprawa pod ziemię. Proponujemy je małym grupom do 20os. Na przygotowanie się do zjazdu, zwiedzanie a następnie wyjście z jaskini 10 osobowa grupa potrzebuje około 3/4 godzin. Dlatego proponujemy podzielenie się na dwa mniejsze zespoły. Jeden udaje się do jaskini a drugi na manewry linowe lub inna aktywność. Spotkanie i wymiana grup następuje podczas obiadu polowego.

eksploracja jaskini jurajskich motywacja 2023 zdjęcie B3

Wyzwania

Na wyżynie znajdziemy także jaskinie, których pokonanie wymaga nieco gimnastyki. Na to również jesteśmy przygotowani 🙂 . w naszych kombinezonach błoto nie straszne. Za to uczucie kiedy wchodzi się z jednej strony góry a wychodzi z drugiej bezcenne! Jedną z takich jaskiń jest kompleks Jaskini Olsztyńskiej i Awenu Wszystkich Świętych. Zapraszamy do zwiedzania w Rezerwacie Sokole Góry.

 

eksploracja jaskiń jurajskich motywacja 2023-01 zdjęcie 1

Team Building

Eksploracja jaskiń to prawdziwy team-building. Małe grupy i konieczność współpracy praktycznie na każdym etapie zwiedzania powoduje, że te przeżycia zostają na długo w pamięci uczestników podziemnej wyprawy. Aby eksplorować jaskinie potrzebujemy sporo czasu oraz sprzętu alpinistycznego: liny, przyrządy zjazdowe, kaski, latarki, kombinezony, drabinki speleo, sprzęt samozaciskowy, uprzęże.

 

Eksploracja jaskiń jurajskich - motywacyjna galeria

Mieliśmy przyjemność

organizować

imprezy

dla firm

POLECAMY