fundusze europejskie

   

Previous slide
Next slide

Nordic Walking

Jura to teren idealny do uprawiania Nordic Walking. Spacer lub marsz z kijami jest doskonałą formą rekreacji uruchamiającą prawie wszystkie mięśnie motoryczne. NW poleca się do uprawiana osobom w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Dzięki odciążeniu stawów jest odpowiedni również dla osób z nadwagą. Pierwsze kroki warto stawiać pod okiem instruktora, który nauczy odpowiedniej techniki marszu

Nordic Walking został stworzony dla fińskich biegaczy narciarskich jako uzupełnienie rocznego cyklu treningowego. Wymyślony w latach dwudziestych ubiegłego wieku, niedawno ponownie odkryty, szybko zdobywa nowych zwolenników. Maszerujących i spacerujących z kijkami widać wszędzie i w lesie, i w mieście.

Jura jest wymarzonym miejscem do uprawiania tej dyscypliny. Mamy kilka sprawdzonych lokalizacji na marsze i spacery. Przeprośna Górka, Park Lisiniec, Rezerwat Zielona Góra, Rezerwat Sokole Góry, Las Aniołowski, Grzęda Mirowska, Złoty Potok to niektóre, naszym zdaniem najfajniejsze, trasy treningów w okolicach Częstochowy.

Aby zacząć „chodzić” potrzebujemy jedynie wygodnego sportowego stroju dostosowanego do warunków atmosferycznych i sprzętu, którego wybór jest teraz ogromny. Pierwsze kroki warto postawić z instruktorem, który dobierze odpowiednią długość kijków, zademonstruje prawidłową technikę marszu i skoryguje ewentualne błędy. Kije możesz wypożyczyć w naszej wypożyczalni!

Imprezy integracyjne
imprezy firmowe

motywacja

Rozgrzewka

Zawsze przed treningiem czy spacerem NW należy pamiętać o rozgrzewce. Dzięki temu zmniejsza się podatność na kontuzje. Najprostszym schematem zaprawy są ćwiczenia poszczególnych partii ciała np. od góry do dołu: szyja, barki, łokcie i nadgarstki. Dalej biodra, kolana, kostki. Na koniec rozgrzewki kilka ćwiczeń rozciągających i można śmiało ruszać w drogę!

 

motywacja

Kije Nordic Walking

Rynek oferuje szeroki wybór kijków NW. Jaki sprzęt wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zachęcamy do odbycia pierwszego treningu pod okiem instruktora i skorzystania z naszej wypożyczalni kijków. Jeżeli bakcyl Nordic Walkingu zostanie połknięty, można zakupić najodpowiedniejszy dla siebie sprzęt i już samodzielnie cieszyć się tą formą aktywności.

 

motywacja

Przewodnicy

Nasi instruktorzy i przewodnicy Nordic Walking znają wiele szlaków na spacery i treningi wokół Częstochowy. Zależnie od kondycji i stopnia zaawansowania grupy, odpowiednio dobiorą trasę marszu. Jura oferuje pełny przekrój terenu od wypłaszczonych leśnych duktów po pagórkowate ścieżki z licznymi podejściami. Dodatkowym atutem są piękne krajobrazy o każdej porze roku.

Nordic Walking - motywacyjna galeria

Mieliśmy przyjemność

organizować

imprezy

dla firm

POLECAMY