fundusze europejskie

   

Previous slide
Next slide

Imprezy na orientację

Imprezy na Orientację Kto pamięta jeszcze jak funkcjonuje kompas? W dobie GPS i nawigacji w smartfonach praca z mapą zaczyna być ekskluzywną fanaberią ? Organizujemy gry terenowe na orientację. Oprócz potwierdzania kolejnych punktów kontrolnych na trasie, uczestnicy trafią na przeróżne zadania i odwiedzą ciekawe krajoznawczo miejsca. Proponujemy na spacer zabrać kijki NW!

Gry terenowe na orientację to spacer po przygotowanej, najczęściej leśnej, trasie, na której znajdują się punkty kontrolne, potocznie nazywane „lampionami”. Obecność na punktach potwierdza się za pomocą np. kredki na karcie kontrolnej i wyrusza w dalszą drogę. Celem jest zaliczenie wszystkich zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych.

Podczas marszów na orientację czas nie jest jedynym elementem decydującym o sukcesie. Jednakowo ważna jest umiejętność czytania mapy i wyboru właściwej drogi. Często podczas zawodów mapy, które dostają zawodnicy są kombinowane, stanowią jakby zadanie do rozwiązania. Wtedy niezbędna okazuje się zdolność szybkiego i logicznego myślenia.

Imprezy na orientacje integrują grupę. Jedni lepiej wyznaczają drogę, a drudzy potrafią umiejętnie kojarzyć szczegóły terenowe z mapą topograficzną. Orienteering uczy zarządzania czasem. Zadania należy wykonać w wyznaczonym przedziale czasowym, przy czym nie jest ważny najkrótszy czas ukończenia, ale zmieszczenie się w określonym limicie.

Imprezy integracyjne
imprezy firmowe

Imprezy Przygody

Mapy pamiątkowe

Mapy topograficzne. Do przygotowania mapek dla zawodników wykorzystujemy najczęściej mapki topograficzne w skali 1:10000 lub 1:15000. Są bardzo dokładne i zawierają wiele szczegółów terenowych ułatwiających orientację w terenie. Często na wydruki nanosimy logo klienta tak, by stały się pamiątką z wyjazdu integracyjnego.

Imprezy Przygody

Szkolenie topo

Przed wyruszeniem w drogę niezbędne jest odświeżenie informacji. Definicja azymutu mówi, że jest to kąt pomiędzy północą a kierunkiem marszu, wyrażony w stopniach. Służy on do wyznaczania namiaru pomiędzy kolejnymi punktami kontrolnymi na mapie, a jego wartość ustawiona na tarczy busoli pozwala kontrolować kierunek marszu.

Imprezy Przygody

Gry terenowe – zasady

W lesie rozstawionych jest wiele punktów kontrolnych. Nie wszystkie trzeba potwierdzić. Budowniczy trasy często zastawiają na uczestników pułapki w postaci punktów mylnych. Powoduje to różną punktację poszczególnych drużyn i urozmaica grę. Trasę należy pokonać w określonym czasie. Przekroczenie limitu kosztuje punkty karne.

Imprezy na orientację - motywacyjna galeria

Mieliśmy przyjemność

organizować

imprezy

dla firm

POLECAMY