fundusze europejskie

   

Previous slide
Next slide

Spływy kajakiem

Wypożyczalnia kajaków

Wypożyczalnia kajaków – organizacja spływów – Częstochowa

Spływy kajakowe to świetna forma rekreacji na wodzie. Organizujemy jednodniowe spływy firmowe i dla grup zorganizowanych, kilkudniowe spływy traperskie oraz imprezy weekendowe. Pływamy rzekami w południowej części Polski centralnej: Wartą, Liswartą, Grabią, Widawką, Kocinką, Wiercicą, Nidą, Krztynią i Pilicą. Organizujemy przewóz bagażu, wyżywienie i zapewniamy niezbędny sprzęt biwakowy.

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to jedna z najbardziej dostępnych dyscyplin turystyki aktywnej . Jest to również sposób na ekonomiczne spędzenie wakacji na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Okolice rzek w Polsce to wciąż ostoja nieskażonej przyrody, cieki wodne przyciągają dzikie zwierzęta, które często jest okazja zaobserwować podczas wodnej włóczęgi.

Wypożyczalnia kajaków

Prowadzimy wypożyczalnię kajaków i zapewniamy ich transport praktycznie w każde miejsce, nawet niedostępne. Organizujemy także imprezy, podczas których wraz z grupą płyną przewodnik i ratownik bądź ratownicy WOPR, w zależności od ilości uczestników. Zapewniamy także catering podczas spływów i możemy polecić sprawdzoną firmę transportową, która przewiezie kajakarzy na miejsce imprezy i odbierze ich z końca trasy spływu.

Instruktorzy

Posiadamy największą w naszym regionie kadrę instruktorów turystyki kajakowej. W naszej wypożyczalni znajdują się również namioty, sprzęt biwakowy, kociołki, szpikulce na kiełbaski, kuchenki turystyczne. Oferujemy także asystę busa, który przewozi bagaże uczestników spływów kilkudniowych.

Jurę, a w szczególności jej północną część – Jurę Wieluńską, cechuje wiele wciąż mało znanych miejsc. Pokryta jest siecią spławnych i czystych rzek, biegnących wśród gęstych lasów i pięknych łąk. To doskonały teren do kajakowych przygód i wypraw. Spływy uatrakcyjnia mnogość atrakcji turystycznych znajdujących się nieopodal szlaków wodnych.

Warta to bliska każdemu mieszkańcowi Częstochowy rzeka, która płynie przez centrum miasta. Spływ można rozpocząć nieopodal Starego Rynku z miejsca zwanego „Bulwarami nad Wartą”. Warta jest szybka (wartka) i dosyć szeroka. Są jednak wzdłuż jej brzegów miejsca szczelnie zarośniętych krzakami i drzewami, co daje poczucie udziału w wodnej wyprawie gdzieś w sercu gęstej puszczy. Trudność rzeki jest niewielka i polecana jest dla początkujących amatorów spływów, bądź dla osób, które pierwszy raz wsiadają do kajaka.

Liswarta – rzeka wielu zakrętów z wysokimi piaskowymi brzegami. Wciąż dzika. Pomimo starych młynów i elektrowni, które znajdują się w miejscach przenosek, sprawia wrażenie nieuregulowanej, a w kilku miejscach rozdziela się, tworząc odnogi. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że jest to rzeka przygodowa, z wieloma bystrzami i spławnymi progami, które dostarczają nie lada emocji. Polecana dla bardziej doświadczonych adeptów kajakarstwa. Ciekawy wybór na spływ kilkudniowy, który od ujścia w Kulach można kontynuować Wartą.

spływy kajakowe Częstochowa motywacja kajaki warta zdjęcie 41

Organizacja spływów

Spływy zorganizowane. W przypadku chęci zorganizowania spływu dla większej grupy osób, wystarczy skontaktować się z nami w celu uzyskania wyceny i dokonania rezerwacji terminu. Przygotowujemy imprezy kilkudniowe połączone z biwakowaniem, organizujemy wyżywienie, pomagamy przy wyborze transportu. Nasza kadra instruktorska zapewni bezpieczeństwo i sprawną organizację podczas spływu. Przed startem odpowiednio poinstruuje uczestników i przeszkoli w zakresie używania sprzętu asekuracyjnego.

 

Spływy kajakowe Częstochowa

Organizujemy spływy na północnej części Jury i na Jurze Wieluńskiej. Pływamy na rzekach: Krztynia, Pilica, Wiercica, Warta, Liswarta, Kocinka, Grabia, Widawka. Proponujemy starty spływów w Częstochowie, Szczekocinach, Mstowie, Dankowie, Zawadach, Bobrach, Ważnych Młynach, Prusicku i Działoszynie. Obsługujemy grupy, organizujemy noclegi, wypożyczamy namioty, przewozimy bagaże. Organizujemy spływy kilkudniowe, wakacyjne.

Wypożyczalnia kajaków i sprzętu campingowo-turystycznego

Oferujemy usługi wypożyczalni kajaków. Z nami możesz zorganizować swój prywatny spływ. Po prostu zadzwoń i zamów kajaki a my je dostarczymy we wskazane miejsce i następnie odbierzemy. Planujesz spływ weekendowy? Potrzebujesz sprzętu biwakowego – zadzwoń do nas i zamów namioty i karimaty na swój spływ kajakowy

Integracja na wodzie – spływy kajakowe

Jura to nie tylko wzniesienia usłane białymi skalami, na Jurze również się pływa! Z hoteli w Zawierciu, Kroczycach, Podlesicach, Ogrodzieńcu czy Żarek jest ok. 20 min. drogi do startu jednego najfajniejszych spływów w naszym rejonie. Start na rzece Krztyni w Bonowicach nieopodal Szczekocin a meta w Przyłęku. Jest to odcinek ciekawy, który nie pozwoli się nudzić uczestnikom imprezy integracyjnej.

Bezpieczeństwo na spływach kajakowych

Najważniejsze jest przestrzeganie zaleceń dotyczących środków asekuracyjnych oraz używanie sprzętu sprawnego technicznie i dobrej jakości.

Spływ kajakowy Warta - Częstochowa Mirów

Podstawowe zasady

W kajaku dwuosobowym osoba cięższa siada z tyłu. To ona będzie odpowiadać za sterowanie kajakiem. Osoba z przodu obserwuje wodę aby wychwycić przeszkody ukryte pod lustrem wody. Zazwyczaj są one widoczne w postaci pomarszczonej wody. Na wyznaczonych przenoskach kajaki przenosimy. Nie staramy się na siłę pokonywać sztucznych progów, może to być niebezpieczne. Zabezpieczamy bagaże, dokumenty i rzeczy osobiste przed zmoczeniem, zawsze mamy ze sobą komplet zapasowej odzieży

Na spływie zawsze …

Zawsze przestrzegaj poleceń i zaleceń obsługi spływu Instruktorów TK i Ratowników WOPR. Nie łam ustalonego szyku. Nie wyprzedzaj przewodnika, nie zostawaj za ratownikiem zamykającym spływ tzw. „latarnikiem”. Staraj się nie przeszkadzać innym, takie zabawy często kończą się wywrotką. Zabierz ze sobą jakieś ubranie zapasowe na wypadek zamoczenia.

Pogoda a spływy kajakowe

Będąc na spływie kajakowym obserwuj zmiany pogody. Oczywiście nie należy się obawiać drobnej mżawki czy letniego „kapuśniaczku”, po prostu należy być na to przygotowany i mieć ze sobą pelerynę czy wiatrówkę 🙂 Natomiast jeżeli zbiera się na burzę a tym bardziej na brzę z piorunami należy jak najszybciej znaleźć dogodne miejsce do wyjścia z wody, odwrócić kajaki do góry dnem i przeczekać burzę w bezpiecznym miejscu. To samo dotyczy wichur. W pobliżu rzek rośnie wiele drzew a same rzeki nierzadko płyną przez lasy i podczas wichury nietrudno o wiatrołomy. Wichury również należy przeczekać. W sytuacjach załamania pogody spływ należy przerwać!

Spływy kajakowe - motywacyjna galeria

Mieliśmy przyjemność

organizować

imprezy

dla firm

POLECAMY