Off-road. Jak to jest usiąść za kierownicą prawdziwej terenówki, takiej jak legendarna camelówka, czyli LR Discovery? Jak się prowadzi pojazd z napędem 4×4? Organizujemy wyprawy 4×4 dla firm — zapraszamy na Jurę za kierownicę Land Rovera. Nasi instruktorzy zademonstrują podstawowe techniki jazdy samochodem terenowym, wytłumaczą jak bezpiecznie poruszać się w terenie i jak zacząć swoją przygodę z off-roadem. Dowiecie się także co nieco o nawigacji w terenie.

trasa off-road
załoga 4x4
przystanek na trasie off-road
eventy off-road
wyjazd na trasę 4x4
jurajski szlak offriad
grupa off-road
Jurajskie klimaty terenowe
Nasz sprzęt off-road
wersja 7os.
twardy sprzęt off-road
Landroveroza
na trasie off-road
land rover
integracja 4x4

Jazda terenowa to szerokie pojęcie. Off-road niektórym kojarzy się z szybkimi dakarówkami na pustynnej Atacamie, innym znów staje przed oczami obraz samochodu po klamki utopionego w błocie, podczepionego wyciągarką do drzewa. My zaś hołdujemy klimatowi przygodowemu a’la legendarny Camel Trophy czy G4 Challenge.

Nasze trasy są tak przygotowane, aby podczas terenowej jazdy posmakować możliwości napędu 4×4 i nacieszyć oko krajobrazami. Jurę przecina wiele szutrowych dróg, polnych i tych biegnących przy lasach. Polecamy imprezy 4×4 na śląsku jedno i kilkudniowe połączone z biwakowaniem i zwiedzaniem okolicznych atrakcji turystycznych.

Jeździmy Land Roverami Discovery. Dysponujemy sześcioma samochodami tego typu. Przygotowane są one zarówno do jazdy terenowej, jak i do dalszych i bliższych wypadów wyprawowych off-road. Jura to idealne miejsce do takich wycieczek, dlatego realizujemy kilkugodzinne eventy, całodniowe imprezy 4×4 oraz wyjazdy wyprawowe z noclegiem w formie terenowego biwaku – wszystko to w okolicy Częstochowy.

nawigacja GPS

Nawigacja off-road

Podczas jazdy terenowej niezbędna jest chociaż podstawowa znajomość nawigacji terenowej. Obecnie do wyznaczania trasy wykorzystujemy urządzenia GPS, nasze smartfony z przeróżnymi aplikacjami a także papierowe mapy. W turystyce 4×4 wykorzystuje się również roadbooki zwane także itinerami. Do jazdy po nich konieczne jest wykorzystanie metromierza, co to jest jak go używać i na czym polega współpraca pilota i kierowcy podczas rajdu dowiecie się od nas!

off-road na Jurze

Szkolenia 4×4

Świeżo upieczeni posiadacze samochodów terenowych chcą jak najszybciej rozpocząć zabawę w off-road. Z naszego doświadczenia wynika, że na pierwszy wyjazd w teren warto wybrać się w towarzystwie instruktora 4×4. Podczas zajęć przedstawi on zasady pokonywania przeszkód terenowych i używania napędu 4WD. Oferujemy także doradztwo w zakresie przygotowania samochodu do jazdy off-road.

Land Rover

Land Rover Discovery

To legendarna Camelówka. Prawdziwy samochód terenowy na sztywnych mostach i ramie, jest doskonała bazą do budowy samochodu wyprawowego przystosowanego do turystyki 4×4. Nasze pojazdy wyposażone są w bagażniki dachowe, wzmocnione zderzaki, zestawy osłon podwozia i wyciągarki. Posiadają zagospodarowaną przestrzeń bagażową i wyposażenie biwakowe.

Call Now Button