Zielone szkoły

Naszą uwagę i entuzjazm skupiamy na przygotowaniu ciekawych i bezpiecznych scenariuszy przygodowych dla dzieci i młodzieży. Wiemy, że prawdziwą satysfakcję i poczucie spełnienia czerpiemy z rzeczy, które uda nam się zdobyć własnym wysiłkiem i zaangażowaniem. Dlatego programy organizowanych przez nas Przygodowych Lekcji, Wycieczek i Zielonych Szkół są wypełnione oryginalnymi zadaniami, dostosowanymi do wieku i poziomu uczestników.

zajęcia z OC
konkursy klasowe
zdjęcie klasowe jura
wręczenie nagród olsztyn
jaskinia jura
odprawa przed grą terenową
konkursy i wyzwania
quad na piasku
wycieczka szkolna jura
kula wodna
pierwsza pomoc dla najmłodszych
jurajskie skały
ognisko klasowe
tor przeszkód

Głównym celem EKOSZKOŁY jest zwiększenie efektywności nauczania przy jednoczesnym stymulowaniu prawidłowego rozwoju i sprawności fizycznej. W naszych programach znajdą Państwo wszelkiego rodzaju gry i symulacje. Zajęcia terenowe prowadzone przez naszych instruktorów wykorzystują plener jako salę wykładową. Pozwala to w pełni oddać temat, o którym mówią, a faunę i florę użyć jako rekwizyty. Nasze unikatowe autorskie programy łączą w sobie zajęcia z następujących przedmiotów: biologia, geografia, historia, muzyka, plastyka, edukacja dla bezpieczeństwa, wychowanie fizyczne oraz zajęcia językowe.

 

Każdy organizowany przez nas wyjazd ma dokładnie opracowany program. Zachęcamy rodziców, opiekunów i nauczycieli do dokładnego zapoznania się z planem zajęć. Dla rodziców przygotowujemy również materiały informacyjne oraz listę rzeczy, w które należy wyposażyć dziecko przed wyjazdem.

Zielone LekcjeZielone lekcje to propozycja dla najmłodszych. Polecamy ją głownie uczniom szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się w terenie w czasie godzin lekcyjnych a ich program przystosowany jest do wieku uczestników.
wyjazd klasowyNa Jurę na wycieczki kilkudniowe zazwyczaj wybierają się gimnazjaliści i licealiści. Wzbogacimy program Waszej wycieczki o niebanalne atrakcje i pokażemy Wam Jurę od bardziej ekstremalnej strony!
wycieczki kilkudnioweW okolicach Częstochowy i na Jurze jest kilkanaście ośrodków przygotowanych na przyjmowanie tygodniowych Zielonych Szkół w czasie pięciu dni napiętego programu będziecie odkrywać Jurę razem z nami.